Titi alapjában véve átlagos középiskolás.
Ugyanolyan problémákkal, nehézségekkel küzd, mind sokan a kortársai közül.
Aztán megnyitott egy kaput, és nem biztos benne, hogy be tudja csukni.
„Ha elég hülye vagy, hogy ne hagy abba, akkor gyorsan eljutsz a pokol Királytermébe, ahol a Választásnélküliség a Király, körbevéve a kiéhezett démonok udvarával.” – ismeri be a fiú, és küzd azért, hogy megmaradjon számára a választás, a döntés joga, hogy ne szippantsa be a Fekete Lyuk.
Ki és mi befolyásolhatja döntéseinket? Lehetett volna másképp, más irányba indulni?
És Titi azt is kimondja: „Nyilván jó lenne tudni, hogy kezdődött.”.
(A darab Szűcs Zoltán Függőmonológok c. szövegének felhasználásával készült.)

